Založ si blog

Ako ukrajinskí oligarchovia rozdali peniaze chudobným Ukrajincom

Čítali ste o nejakých? Ja nie. Možno nejakí aj existujú, ale väčšina, tak ako rozkradla Ukrajinu, pretože nemá k Ukrajine a Ukrajincom žiaden vzťah, tak o tie peniaze obrala Ukrajinu vôbec a previedla ich do zahraničia.

Takže, Európania, prispejte nejakým tým eurom chudobným ukrajinským oligarchom.

Pozrime sa na zoznam niektorých bohatých ľudí, ako prejavili svoje vlastenectvo. Aj podľa ich správania  názorne vidieť, že si boli vedomí ruskej operácie, pretože ju premenou Ukrajiny na zbrojný sklad NATO pripravili.

A v tomto duchu svoje prostriedky a rodiny presťahovali do zahraničia.

Tu sú niektoré mená, ktoré sa podarilo zistiť agentúre TASS a Telegramu, ale zrejme ten zoznam bude početnejší.

1. Zelenský V. A. – rodičia, príbuzní Zelenského a jeho žena utiekli do zahraničí.

2. Porošenko P. A. – len v hotovosti bola do zahraničia vyvezená asi 1 miliarda dolárov.  Viac ako 2 miliardy dolárov sú na zahraničných účtoch. Deti boli odvezené do V. Británie.

3. Kučma L. D., zať Kučmy Pinčuka V. M. – viac než 3 miliardy dolárov sú na zahraničných účtoch v Taliansku, USA a ďalších krajinách. Všetci príbuzní aj samotný Pinčuk utiekli do zahraničia.

4. Avakov A. B. – viac  ako 2 miliardy dolárov sú v zahraničí. Všetci príbuzní boli odvezení do zahraničia.

5. Jermak A. B., vedúci kancelárie prezidenta. Asi 1 miliarda dolárov je na zahraničných účtoch. Rodina je vo V. Británii.

6. Timošenko K. A., zástupca vedúceho kancelárie prezidenta – viac ako 1,5 miliardy dolárov bolo prevedených na zahraničné účty. Rodina utiekla do Spojeného kráľovstva.

7. Lucenko J. V., bývalý generálny prokurátor Ukrajiny. Viac ako 800 miliónov dolárov bolo prevedených na zahraničné účty. S rodinou je v Spojenom kráľovstve.

8. Jaceňuk A. P., bývalý predseda ukrajinskej vlády. Viac ako 2 miliardy dolárov sú na zahraničných účtoch. Jaceňuk a jeho rodina sú v USA  Zakúpil 15 luxusných domov v Miami.

9. Turčinov A. V., bývalý úradujúci prezident Ukrajiny. Viac ako 1 miliarda dolárov je na zahraničných účtoch. Rodina utiekla do zahraničí.

10. Nalivaičenko V. A., bývalý šéf SBU. Na zahraničných účtoch má viac ako 500 miliónov dolárov. Rodina žije v USA.

9. Achmetov R. L., oligarcha. Jeho majetok činí asi 15 miliárd dolárov. V r. 2021 »zarobil« 6,5 miliardy dolárov zvýšením taríf za komunálne služby, ceny elektriny a energie. Prostriedky sa nachádzajú v zahraničí. Rodina je v zahraničí.

10. Kolomojskij I. V. a Bogoljubov G. M., oligarchovia. Viac ako 6 miliárd dolárov je v zahraničí. Rodiny sú v zahraničí.

11. Bratia Kličkovi (Vitalij a Vladimir) – oligarchovia. Viac ako 2 miliardy dolárov boli prevedené na zahraničné účty. Rodiny žijú v Nemecku a USA.

12. Korban G. B., oligarcha, hlavný vinník sabotáže v Ilovajsku a smrti tisícov vojakov ozbrojených síl Ukrajiny. Viac ako 1,5 miliardy dolárov prevedených na zahraničné účty, rodina žije v Izraeli.

13. Kosjuk J. A., oligarcha, majiteľ spoločnosti »Mironovsky Khleboprodukt«. Viac ako 1,6 miliardy dolárov bolo prevedených do zahraničia. Všetci príbuzní boli odvezení do zahraničia.

14. Jaroslavskij A. V., oligarcha. Viac ako 1 miliarda dolárov je na zahraničných účtoch. On a jeho rodina žijú vo V. Británii.

Ako krásne funguje trh s plynom. Začal som kúriť drevom, aby som nenarušil jeho dokonalosť

16.03.2023

No, vás by netešila súčasná situácia s plynom. Ako sme ju brilantne vyriešil. Pravidlom trhu, hlavne kapitalistického voľného trhu, vždy doteraz bolo: pri prevahe ponuky cena klesala, ak bola ponuka nízka, cena stúpala. Ale moderný kapitalizmus v čele s USA to vylepšil, aby to fungovalo ešte efektívnejšie (to len neprajníci tvrdia, že pre [...]

Hrozí Slovensku ruský útok ? Je cieľom Ruska obsadiť Ukrajinu a ďalšie krajiny?

24.02.2023

Hovorí sa o tom najmä v súvislosti so vzlietnutím našich útočných stíhačiek proti ruskej armáde, krok, na ktorý sa zatiaľ neodvážila ani jedna krajina NATO, pretože by sa to mohlo považovať za právo na odvetný úder na letiská. Nuž a toto ohrozenie zakladá možnosť občanom, hlavne obyvateľom Sliaču, Zvolena, Banskej Bystrice podať hromadnú žalobu na [...]

Pred 50 rokmi USA ukončili vojnu proti Vietnamu. Boli nútené uznať porážku, tým to nekončilo

27.01.2023

27.1.1973 podpisom mierovej zmluvy v Paríži sa oficiálne skončila vietnamská vojna. Tým to však neskončilo. Západné médiá o vietnamskej vojne mlčia, prípadne túto vojnu a jej výsledok skresľujú. Napr. pod heslom Vietnamská vojna na Wikipédii, ale aj viacerých zdrojoch, vzniká obraz, akoby bol v 60. a 70 rokoch celý svet nenávidel vietnamských komunistov a [...]

Krížnik Moskva

Potopili pýchu ruského námorníctva. Teraz predmety z krížnika Moskva vylovili a ukážu ich svetu

31.03.2023 10:06

Kyjev tvrdí, že plavidlo zasiahli protilodné ukrajinské strely Neptún. Podľa Ruska loď poškodil výbuch munície a požiar.

vírus, choroba

Na Slovensku vlani ubudlo úmrtí, počet bol však druhý najvyšší od konca vojny

31.03.2023 09:39

Takmer osem z desiatich zosnulých boli starší ľudia, ich podiel na úmrtiach počas troch rokov pandémie stúpol.

Indonézia / zemetrasenie /

Po prepadnutí podlahy v chráme v Indii zomrelo 35 ľudí

31.03.2023 08:49

rady pre agentúru Reuters spresnili, že zachrániť sa podarilo 14 ľudí.

USA / Missisippi / migranti / zatknutie /

Kanadská polícia vyšetruje nález šiestich mŕtvol v bažine pri hraniciach s USA

31.03.2023 07:47

Nová migračná dohoda medzi krajinami uzavrela nelegálny hraničný priechod pri mestečku Akwesasne, kde telá našli.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 144075x
Priemerná čítanosť článkov: 5146x

Autor blogu

Kategórie