Založ si blog

Rusko vojnu prehráva, mierovou zmluvou stratí časť územia. Tak to čítam z médií a ja im verím

Že Rusi tvrdia niečo úplne iné. Nedajme sa oklamať, ako „všetci“ vieme, Rusi propagandou klamú, jediným spoľahlivým zdrojom informácií sú ukrajinské a západné informácie.

Ja verím skvelým západným spravodajským agentúram a médiám, ktoré ako jediné prinášajú „objektívne“ informácie, že ruská vojenská operácia na Ukrajine zlyhala, Rusi túto vojnu prehrávajú, už sa bojuje na ruských hraniciach. A o nejaké 2 – 5 mesiacov sa bude bojovať na ruskom území. Želám hrdinským ukrajinským vojakom, aby sa im darilo tak ako doteraz porážať neschopnú ruskú armádu, ktorá nemá žiadnu taktiku a stratégiu, útočí bezhlavo, má obrovské straty, nemá čo jesť, nemá čím bojovať. Je jasné, že takto sa ruská armáda nevydrží dlho brániť.

Rusko sa zároveň totálne izolovalo od sveta a odchádza do zabudnutia. Jeho 3 percentný prínos do svetovej ekonomiky nič neznamená, či sa s ním obchoduje alebo nie, je pre svetovú ekonomiku bezvýznamné, keby tu nebolo, nikto by si to nevšimol. Z hľadiska jeho bezvýznamného prínosu nie je problémom hneď zajtra prerušiť s ním všetky ekonomické, obchodné, politické kontakty. Niektorí síce tvrdia, že tento nepomer (tých 3 % nezodpovedá reálnemu významu Ruska pre svetovú ekonomiku ), je len výrazom koloniálneho správania sa Západu voči Rusku, ale ja verím západným médiám, že ide len o ruskú propagandistickú manipuláciu.

 Nevadí, že ten „svet  predstavuje 40 krajín, ostatní sú nezaujímaví, vlastne ani neexistujú). Koho by už len zaujímalo, že Rusko mení svoju orientáciu na zaostalú Áziu, ktorej ekonomický prínos do svetovej ekonomiky je mizerných 40 % (a trochu každý rok narastie, no je tam toho) a žije tam mizerná polovica obyvateľstva planéty, z ktorých väčšina ani nevie, čo je to počítač, mobil, nieto ešte internet, 5G sieť, superrýchle vlaky a iné civilizačné výdobytky. A čo už len zaujímavého môže Ázia od Ruska získať, iba čo si zavesí na krk problém. Je dobré, že Európa sa Ruska zbavuje na úkor Ázie, Európa hneď bude silnejšia, lacnejšia, konkurencieschopnejšia, blahobytnejšia, prvé výsledky sa už dostavili, európska ekonomika zosilnela, ceny išli dolu, životná úroveň stúpla – treba preto pokračovať v tejto úspešnej ceste. Tak ako po nej napredujú Ukrajinci, ktorí na vrchole svojej výkonnosti, tvorivosti, vyspelosti jasne porážajú Rusko.

Preto navrhujem počkať ešte zo 3 – 5 mesiacov, podľa doterajšieho postupu ukrajinskej armády v podaní západných médií sa dá očakávať, že ukrajinská armáda bude bojovať v hlbokom ruskom tyle a obsadí rozsiahle ruské územia až po Ural, možno až po Vladivostok.

A potom, ako vojaci dosiahnu tento skvelý výsledok – v podaní západných médií a ja im verím, nech nastúpia diplomati, politici a vynútia si na Rusku zafixovanie dosiahnutého územného stavu. Veď na základe našich médií sa tento záver priam núka.

Nuž niet nad praktický význam objektívnych informácií. Ak sa ich človek drží, teda tých, ktoré prinášajú naše médiá, dokáže dobre vyhodnotiť situáciu a prijímať správne kroky. Jasne to predsa vidieť na skvelom dynamickom vývoji Európskej únie, plnej optimizmu a skvelých výsledkov. V EÚ si predsa všetci dobre uvedomujeme, že propagandou sa spoločnosť riadiť nedá, to by smerovala k úpadku, vyspelá spoločnosť ak chce napredovať, potrebuje exaktné, objektívne informácie o spoločnosti.

Sláva Ukrajine !

Nerob iným to, čo nechceš, aby robili iní Tebe 2

26.11.2022

Načo písmená, na Západe všetko po starom.

Nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili Tebe

26.11.2022

Dnes sa Ukrajinci sťažujú, že im Rusi začali ničiť energetickú sústavu, že je to genocída. Nuž, áno, toto by sa v dnešnej civilizácii nemalo stávať. Lenže Ukrajinci túto zásadu nechápu už dlhodobejšie. Od r. 2014 systematicky ničili elektrickú, plynovodnú, vodovodnú infraštruktúru Krymu a separatistických donbaských republík. Ihneď vyhodili do povetria [...]

Izolácia Ruska a Číny ako z učebnice: Alžírsko oficiálne požiadalo o vstup do zoskupenia BRICS

07.11.2022

Osobitná vyslankyňa ministerstva zahraničných vecí Alžírska Leila Zarukiová oznámila, že jej krajina podala oficiálnu žiadosť o vstup do skupiny BRICS. Alžírsky prezident Abdelmajid Tebboune už v auguste uviedol, že jeho krajina je pripravená vstúpiť do zoskupenia a má na to všetky podmienky. Ruský veľvyslanec v krajine Alexander Šuvajev uviedol, že [...]

George Leonard

Zomrel posledný vojnový letec z operácie proti nemeckým priehradám za druhej svetovej vojny

08.12.2022 18:04

Operácia Chastise bola prísne tajná misia Britského kráľovského letectva, ktorá mala ochromiť nacistickú vojnovú mašinériu.

Vladimir Putin

Putin: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny

08.12.2022 14:46

Putin vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku.

Web Raketa

Moskva tvrdí, že dodrží moratórium na rakety stredného doletu v Európe

08.12.2022 14:24

Rusko sa po zániku zmluvy INF v roku 2019 zaviazalo, že v Európe ani v iných častiach sveta neumiestni svoje rakety stredného a krátkeho doletu.

Vorošylov

Zostrelil ruské rakety i päť dronov. Zelenskyj vyznamenal ukrajinského pilota

08.12.2022 14:23

Vadym Vorošylov naviedol svoje poškodené lietadlo do neobývanej oblasti a katapultoval sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 110014x
Priemerná čítanosť článkov: 4401x

Autor blogu

Kategórie