Založ si blog

Rusko vojnu prehráva, mierovou zmluvou stratí časť územia. Tak to čítam z médií a ja im verím

Že Rusi tvrdia niečo úplne iné. Nedajme sa oklamať, ako „všetci“ vieme, Rusi propagandou klamú, jediným spoľahlivým zdrojom informácií sú ukrajinské a západné informácie.

Ja verím skvelým západným spravodajským agentúram a médiám, ktoré ako jediné prinášajú „objektívne“ informácie, že ruská vojenská operácia na Ukrajine zlyhala, Rusi túto vojnu prehrávajú, už sa bojuje na ruských hraniciach. A o nejaké 2 – 5 mesiacov sa bude bojovať na ruskom území. Želám hrdinským ukrajinským vojakom, aby sa im darilo tak ako doteraz porážať neschopnú ruskú armádu, ktorá nemá žiadnu taktiku a stratégiu, útočí bezhlavo, má obrovské straty, nemá čo jesť, nemá čím bojovať. Je jasné, že takto sa ruská armáda nevydrží dlho brániť.

Rusko sa zároveň totálne izolovalo od sveta a odchádza do zabudnutia. Jeho 3 percentný prínos do svetovej ekonomiky nič neznamená, či sa s ním obchoduje alebo nie, je pre svetovú ekonomiku bezvýznamné, keby tu nebolo, nikto by si to nevšimol. Z hľadiska jeho bezvýznamného prínosu nie je problémom hneď zajtra prerušiť s ním všetky ekonomické, obchodné, politické kontakty. Niektorí síce tvrdia, že tento nepomer (tých 3 % nezodpovedá reálnemu významu Ruska pre svetovú ekonomiku ), je len výrazom koloniálneho správania sa Západu voči Rusku, ale ja verím západným médiám, že ide len o ruskú propagandistickú manipuláciu.

 Nevadí, že ten „svet  predstavuje 40 krajín, ostatní sú nezaujímaví, vlastne ani neexistujú). Koho by už len zaujímalo, že Rusko mení svoju orientáciu na zaostalú Áziu, ktorej ekonomický prínos do svetovej ekonomiky je mizerných 40 % (a trochu každý rok narastie, no je tam toho) a žije tam mizerná polovica obyvateľstva planéty, z ktorých väčšina ani nevie, čo je to počítač, mobil, nieto ešte internet, 5G sieť, superrýchle vlaky a iné civilizačné výdobytky. A čo už len zaujímavého môže Ázia od Ruska získať, iba čo si zavesí na krk problém. Je dobré, že Európa sa Ruska zbavuje na úkor Ázie, Európa hneď bude silnejšia, lacnejšia, konkurencieschopnejšia, blahobytnejšia, prvé výsledky sa už dostavili, európska ekonomika zosilnela, ceny išli dolu, životná úroveň stúpla – treba preto pokračovať v tejto úspešnej ceste. Tak ako po nej napredujú Ukrajinci, ktorí na vrchole svojej výkonnosti, tvorivosti, vyspelosti jasne porážajú Rusko.

Preto navrhujem počkať ešte zo 3 – 5 mesiacov, podľa doterajšieho postupu ukrajinskej armády v podaní západných médií sa dá očakávať, že ukrajinská armáda bude bojovať v hlbokom ruskom tyle a obsadí rozsiahle ruské územia až po Ural, možno až po Vladivostok.

A potom, ako vojaci dosiahnu tento skvelý výsledok – v podaní západných médií a ja im verím, nech nastúpia diplomati, politici a vynútia si na Rusku zafixovanie dosiahnutého územného stavu. Veď na základe našich médií sa tento záver priam núka.

Nuž niet nad praktický význam objektívnych informácií. Ak sa ich človek drží, teda tých, ktoré prinášajú naše médiá, dokáže dobre vyhodnotiť situáciu a prijímať správne kroky. Jasne to predsa vidieť na skvelom dynamickom vývoji Európskej únie, plnej optimizmu a skvelých výsledkov. V EÚ si predsa všetci dobre uvedomujeme, že propagandou sa spoločnosť riadiť nedá, to by smerovala k úpadku, vyspelá spoločnosť ak chce napredovať, potrebuje exaktné, objektívne informácie o spoločnosti.

Sláva Ukrajine !

Západná propaganda nemá chybu – pripadám si ako v detskej škôlke

30.06.2022

Čítam, že ruská armáda utiekla z Hadieho ostrova pri Odese. Vraj symbolu ukrajinského odporu. Nuž, jednak žiaden odpor tam nebol, ukrajinskí vojaci neboli takí hlupáci, aby padli za komika Zelenského. Po druhé, ruská armáda z ostrova neutiekla, ale cieľavedome odišla, aby eliminovala výhovorky Ukrajincov, že nemôžu vyvážať obilie, pretože im v tom bránia Rusi. OSN [...]

Západ zavádza ohľadom bankrotu Ruska

27.06.2022

Ide o umele vytvorený bankrot Rusko netrpí platobnou neschopnosťou, prostriedkov na splácanie zahraničných dlhov má dosť, vďaka „inteligentným“ krokom Západu má bohato naplnenú štátnu pokladnicu. Západ ale sankciami a prieťahmi vytvoril umelé technické prekážky na splatenie dlhov. Aby západné médiá ako malé deti mohli vykrikovať, že Rusko po 100 [...]

Rakúska OMV zaplatila za dodávky ruského plynu v rámci novej schémy. Prečo má dolár problém plniť funkciu globálneho platidla a rezervnej meny

01.06.2022

Rakúska ropná a plynárenská spoločnosť OMV zaplatila za dodávky ruského plynu v rámci novej schémy, uviedol oficiálny zástupca koncernu. Teda v rubľoch. „Platili sme v máji podľa nového spôsobu platby. Neboli žiadne problémy,“ uviedol zástupca rakúskej spoločnosti v reakcii na otázku agentúry TASS. ……. Problém dolára ako globálneho platidla [...]

Mali / Afrika / Nepokoje / Vojak / Armáda /

Pri výbuchu míny na severe Mali zahynuli dvaja príslušníci misie OSN

05.07.2022 21:19

Obaja mŕtvi sú Egypťania. Ďalší piati vojaci utrpeli vážne zranenia.

Boris Johnson

Dvaja britskí ministri podali demisiu, nesúhlasia s vládou premiéra Johnsona

05.07.2022 20:37

Pozíciu britského premiéra Borisa Johnsona v poslednom období oslabila séria škandálov.

Gábor Grendel

Možno prežívame posledné hodiny koalície, upozorňuje Grendel

05.07.2022 20:15

Zajtra zasadne mimoriadna Republiková rada strany SaS. Má rozhodnúť, či a za akých podmienok liberáli zostanú v koalícii.

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

V obci vo francúzskej časti Pyrenejí zastrelili dvoch učiteľov

05.07.2022 19:05

Po podozrivom pátra asi 60 príslušníkov bezpečnostných síl.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 45183x
Priemerná čítanosť článkov: 3476x

Autor blogu

Kategórie