Založ si blog

Rusko vojnu prehráva, mierovou zmluvou stratí časť územia. Tak to čítam z médií a ja im verím

Že Rusi tvrdia niečo úplne iné. Nedajme sa oklamať, ako „všetci“ vieme, Rusi propagandou klamú, jediným spoľahlivým zdrojom informácií sú ukrajinské a západné informácie.

Ja verím skvelým západným spravodajským agentúram a médiám, ktoré ako jediné prinášajú „objektívne“ informácie, že ruská vojenská operácia na Ukrajine zlyhala, Rusi túto vojnu prehrávajú, už sa bojuje na ruských hraniciach. A o nejaké 2 – 5 mesiacov sa bude bojovať na ruskom území. Želám hrdinským ukrajinským vojakom, aby sa im darilo tak ako doteraz porážať neschopnú ruskú armádu, ktorá nemá žiadnu taktiku a stratégiu, útočí bezhlavo, má obrovské straty, nemá čo jesť, nemá čím bojovať. Je jasné, že takto sa ruská armáda nevydrží dlho brániť.

Rusko sa zároveň totálne izolovalo od sveta a odchádza do zabudnutia. Jeho 3 percentný prínos do svetovej ekonomiky nič neznamená, či sa s ním obchoduje alebo nie, je pre svetovú ekonomiku bezvýznamné, keby tu nebolo, nikto by si to nevšimol. Z hľadiska jeho bezvýznamného prínosu nie je problémom hneď zajtra prerušiť s ním všetky ekonomické, obchodné, politické kontakty. Niektorí síce tvrdia, že tento nepomer (tých 3 % nezodpovedá reálnemu významu Ruska pre svetovú ekonomiku ), je len výrazom koloniálneho správania sa Západu voči Rusku, ale ja verím západným médiám, že ide len o ruskú propagandistickú manipuláciu.

 Nevadí, že ten „svet  predstavuje 40 krajín, ostatní sú nezaujímaví, vlastne ani neexistujú). Koho by už len zaujímalo, že Rusko mení svoju orientáciu na zaostalú Áziu, ktorej ekonomický prínos do svetovej ekonomiky je mizerných 40 % (a trochu každý rok narastie, no je tam toho) a žije tam mizerná polovica obyvateľstva planéty, z ktorých väčšina ani nevie, čo je to počítač, mobil, nieto ešte internet, 5G sieť, superrýchle vlaky a iné civilizačné výdobytky. A čo už len zaujímavého môže Ázia od Ruska získať, iba čo si zavesí na krk problém. Je dobré, že Európa sa Ruska zbavuje na úkor Ázie, Európa hneď bude silnejšia, lacnejšia, konkurencieschopnejšia, blahobytnejšia, prvé výsledky sa už dostavili, európska ekonomika zosilnela, ceny išli dolu, životná úroveň stúpla – treba preto pokračovať v tejto úspešnej ceste. Tak ako po nej napredujú Ukrajinci, ktorí na vrchole svojej výkonnosti, tvorivosti, vyspelosti jasne porážajú Rusko.

Preto navrhujem počkať ešte zo 3 – 5 mesiacov, podľa doterajšieho postupu ukrajinskej armády v podaní západných médií sa dá očakávať, že ukrajinská armáda bude bojovať v hlbokom ruskom tyle a obsadí rozsiahle ruské územia až po Ural, možno až po Vladivostok.

A potom, ako vojaci dosiahnu tento skvelý výsledok – v podaní západných médií a ja im verím, nech nastúpia diplomati, politici a vynútia si na Rusku zafixovanie dosiahnutého územného stavu. Veď na základe našich médií sa tento záver priam núka.

Nuž niet nad praktický význam objektívnych informácií. Ak sa ich človek drží, teda tých, ktoré prinášajú naše médiá, dokáže dobre vyhodnotiť situáciu a prijímať správne kroky. Jasne to predsa vidieť na skvelom dynamickom vývoji Európskej únie, plnej optimizmu a skvelých výsledkov. V EÚ si predsa všetci dobre uvedomujeme, že propagandou sa spoločnosť riadiť nedá, to by smerovala k úpadku, vyspelá spoločnosť ak chce napredovať, potrebuje exaktné, objektívne informácie o spoločnosti.

Sláva Ukrajine !

Bude Čína dodávať zbrane Texasu?

30.01.2024

Texas je územím USA. Ale do r. 1845 nebol, patril pod Mexiko, vtedy ho USA anektovali. V Texase dlhodobo existuje hnutie za nezávislosť. Texas sa vždy cítil osobitým územím, či patril pod Mexiko alebo USA. Hnutie za nezávislosť vychádza z osobitej texaskej identity, kultúry, spôsobu života. A hlavne silnej ekonomiky Texas je veľmi bohatý. Ekonomika Texasu má objem 2, [...]

Ako krásne funguje trh s plynom. Začal som kúriť drevom, aby som nenarušil jeho dokonalosť

16.03.2023

No, vás by netešila súčasná situácia s plynom. Ako sme ju brilantne vyriešil. Pravidlom trhu, hlavne kapitalistického voľného trhu, vždy doteraz bolo: pri prevahe ponuky cena klesala, ak bola ponuka nízka, cena stúpala. Ale moderný kapitalizmus v čele s USA to vylepšil, aby to fungovalo ešte efektívnejšie (to len neprajníci tvrdia, že pre [...]

Hrozí Slovensku ruský útok ? Je cieľom Ruska obsadiť Ukrajinu a ďalšie krajiny?

24.02.2023

Hovorí sa o tom najmä v súvislosti so vzlietnutím našich útočných stíhačiek proti ruskej armáde, krok, na ktorý sa zatiaľ neodvážila ani jedna krajina NATO, pretože by sa to mohlo považovať za právo na odvetný úder na letiská. Nuž a toto ohrozenie zakladá možnosť občanom, hlavne obyvateľom Sliaču, Zvolena, Banskej Bystrice podať hromadnú žalobu na [...]

France Ukraine

Väčšina Francúzov podporuje vojenskú pomoc pre Ukrajinu. Vychádza však Macron Zelenskému v ústrety?

26.02.2024 01:00

Aká je bilancia dodávok zbraní z Francúzska na Ukrajinu po dvoch rokoch vojny? Zdá sa, že Emmanuel Macron mohol urobiť viac.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Zdravý rozum, Svetlo či Jednotní Slovania. Na Slovensku chce vzniknúť osem nových politických strán

25.02.2024 22:34

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 100 je v likvidácii.

Republika / Milan Uhrík /

Hnutie Republika si na sneme opätovne zvolilo za predsedu Milana Uhríka

25.02.2024 22:08

Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb.

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 162925x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie