Založ si blog

Nad plynovodmi Nord Stream pred výbuchmi lietali americké vrtuľníky

Ako vyplýva z údajov Flightradar, v septembri niekoľkokrát lietali nad oblasťou, kadiaľ vedú plynovody NS 1 a NS 2, americké vrtuľníky.

Vrtuľníky amerického námorníctva Sikorski MH-60R Seahawk sa nachádzali nad miestom potrubí v Baltskom mori tri dni za sebou – 1., 2. a 3. septembra.

Na Flightradar24 je vrtuľník zobrazený ako neidentifikované lietadlo, a to aj bez ikony vrtuľníka, avšak 24-bitový kód ICAO, uvedený v popise, umožňuje jednoznačne stanoviť model – Sikorsky MH-60R Seahawk – ako aj jeho príslušnosť k americkému námorníctvu. Tento kód sa overuje prostredníctvom otvorených zdrojov, ktoré zhromažďujú údaje o vojenských lietadlách.

Americký vrtuľník navyše, súdiac podľa trajektórií na Flightradar24, preletel do skúmanej oblasti nad Nord Streams z Poľska, z Gdanska.

2.septembra, takmer paralelne s americkou armádou v oblasti ostrova Bornholm, lietal vojenský vrtuľník NH90 holandského námorníctva, pravdepodobne pozoroval aktivity Američanov.

Americké vrtuľníky, ako vyplýva z informácií Flightradar24, tiež vykonávali lety nad vetvami ruských plynovodov 10. a 19. septembra. V noci z 22. na 23. septembra a 25. – 26. septembra boli americkí vojenskí piloti na vrtuľníkoch Sikorsky MH-60R Seahawk dlho vo vzduchu v blízkosti oblasti budúceho úniku.

Bude veľmi ťažké dokázať vinníka výbuchov, ale jednoznačný prospech z nich mali USA, Poliaci a Ukrajina. USA agresívne podnikali všetky kroky proti spusteniu NS2, k čomu dnes znovu smerovalo narastanie energetickej krízy v EÚ a po čom volala európska verejnosť.

Načasovane s touto akciou ukrajinský Naftogaz vyvolal spor s Gazpromom, čo hrozí zastavením dodávok do EÚ cez Ukrajinu. A Ukrajincom dnes jednoznačne rozkazujú Američania.

Nerob iným to, čo nechceš, aby robili iní Tebe 2

26.11.2022

Načo písmená, na Západe všetko po starom.

Nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili Tebe

26.11.2022

Dnes sa Ukrajinci sťažujú, že im Rusi začali ničiť energetickú sústavu, že je to genocída. Nuž, áno, toto by sa v dnešnej civilizácii nemalo stávať. Lenže Ukrajinci túto zásadu nechápu už dlhodobejšie. Od r. 2014 systematicky ničili elektrickú, plynovodnú, vodovodnú infraštruktúru Krymu a separatistických donbaských republík. Ihneď vyhodili do povetria [...]

Izolácia Ruska a Číny ako z učebnice: Alžírsko oficiálne požiadalo o vstup do zoskupenia BRICS

07.11.2022

Osobitná vyslankyňa ministerstva zahraničných vecí Alžírska Leila Zarukiová oznámila, že jej krajina podala oficiálnu žiadosť o vstup do skupiny BRICS. Alžírsky prezident Abdelmajid Tebboune už v auguste uviedol, že jeho krajina je pripravená vstúpiť do zoskupenia a má na to všetky podmienky. Ruský veľvyslanec v krajine Alexander Šuvajev uviedol, že [...]

Mikuláš, čert, anjel

KVÍZ: Barbora, Mikuláš, Lucia, Štefan... Čo viete o postavách spojených s adventom a Vianocami?

03.12.2022 10:30

Čo robili kedysi dievčatá na svätú Barboru? Kto bola svätá Lucia či svätý Štefan? A čo Gašpar, Melichar a Baltazár? Otestujte sa

Jaroslav Naď

Naď: Bez schválenia rozpočtu nestúpnu platy vojakom, ohrozíme modernizáciu

03.12.2022 09:46

Minister obrany Jaroslav Naď si nevie predstaviť fungovanie rezortu v rozpočtovom provizóriu.

Ukrajina, Rusko, vojna

ONLINE: Bulharsko má pre Ukrajinu len ľahké zbrane, tanky nepošle

03.12.2022 07:40, aktualizované: 10:44

Bulharsko bolo spolu s Maďarskom a Rakúskom poslednou krajinou v Európskej únii, ktorá Ukrajine oficiálne nedodávala zbrane.

Mikuláš, Vianoce, čokoláda

Holanďania stále viac nechcú aby Čierny Peter bol čierny

03.12.2022 07:24

Holanďania sa čoraz viac stavajú proti čiernej tvári tradičnej sviatočnej postavy Zwarte Piet (Čierny Peter).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 109295x
Priemerná čítanosť článkov: 4372x

Autor blogu

Kategórie