Založ si blog

Ostreľujú americké húfnice civilov v Donecku?

Ukrajinská armáda výrazne zintenzívnila ostreľovanie mesta Doneck. V nedeľu a pondelok zahynulo v hlavnom meste DĽR 9 civilistov, ďalších asi 30 utrpelo zranenia.

Čo sa zmenilo, je ostreľovanie celého Donecka, v meste prakticky nezostali žiadne bezpečné oblasti. Granáty lietajú dnes aj tam, kde počas 8 rokov ostreľovania nelietali, teda aj do zadnej časti Donecka.

Obyvatelia Donecka spájajú ostreľovanie celého Donecka s dodávkami amerických ďalekonosných (a presných) húfnic, s dostrelom 25 km.

Dnes, 30. mája, ukrajinská armáda ostreľovala školu č. 22 v Donecku. Dve zamestnankyne školy, Nina Ivanovna a Ľudmila Petrovna, boli pri ostreľovaní zabití. Pritom tam neboli prítomné žiadne vojenské zariadenia, len školy, škôlky a obytné domy.

Približne rovnaký príbeh sa odohral v gymnáziu č. 5 v Donecku, kde ďalšia osoba zomrela na zásah črepinou granátu.

Všetko toto ostreľovanie mierových objektov je vedomým rozhodnutím ukrajinských úradov. Zajatí vojaci síce tvrdia, že nevedeli, kam strieľajú, ale je jasné, že veľmi dobre vedeli, kam strieľajú a kam mali rozkaz strieľať.

Ukrajinská armáda posledné mesiace pred ruským zásahom intenzívne ničila civilnú infraštruktúru oboch republík: vodovodnú sieť, elektrickú sieť, plynovodnú sieť, ktoré boli z väčšej časti úplne zničené. Ruskej armáde možno vyčítať všeličo, ale ničeniu civilnej infraštruktúry na Ukrajine sa vyhýba.
Americké zbrane sa tým zúčastňujú na zabíjaní civilného obyvateľstva. USA miesto toho, aby tlačili Ukrajinu k rokovaniu s Ruskom, eskalujú vojnový konflikt, ktorý ničí hlavne Európsku úniu.

Ak nejde zredukovať medvede, treba zredukovať tzv. ochranárov

07.08.2022

Nedá mi nevyjadriť sa k téme zredukovania počtu medveďov. Zrejme najlepším riešením bude povinný mesačný pobyt všetkých, ktorí sú proti redukcii počtu medveďov, hoci v Kremnických vrchoch a povinné prechádzky po lese. Značná časť ochranárov sú totiž mestskí ľudia, ktorí do tejto témy kecajú od PC. A do prírody poriadne nevkročia. Pre nich je to otázka [...]

USA kradnú nielen sýrsku ropu ale aj obilie

30.07.2022

Na pravidelnom týždennom brífingu 21. 7. hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Wenbin poukázal na nezákonnú okupáciu sýrskeho územia Spojenými štátmi americkými. Americká armáda okupuje stále dôležité oblasti ropných polí a pestovania poľnohospodárskych produktov, navyše kontroluje aj hlavné komunikácie v krajine. Čínsky diplomat to nazval [...]

Znižovanie závislosti na ruských energiách je ekonomický nezmysel

28.07.2022

Je neuveriteľné, na akej nízkej odbornej a intelektuálnej úrovni sú dnes západní/európski politici. Je predsa samozrejmé, že v globálnej civilizácii budú všetci závislí na všetkých, o tom je globálna špecializácia a globálna deľba práce. Ak nebudeme závislí na lacnom ruskom plyne, budeme závislí na drahom americkom. Nuž a za to hrozia aktérom tresty. Ak sa [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 67793x
Priemerná čítanosť článkov: 4237x

Autor blogu

Kategórie