Založ si blog

Zuzana Čaputová pomáhala zlikvidovať demokratický priestor na slobodné, slušné názory, zostal len priestor na nadávky na ulici

Osobne nemám rád vulgarizmy a tiež si myslím, že úrad prezidenta by mal používať určitú vážnosť.

Lenže tú vážnosť mu v prvom rade musia dodať vykonávatelia tohto úradu svojimi postojmi. A Zuzana Čaputová silne pošpinila dôstojnosť prezidentského úradu, nedokázala sa preniesť z pozície miestnej aktivistky do pozície štátničky, schopnej obhajovať základné hospodárske, bezpečnostné, politické záujmy SR a EÚ.

Pri obhajobe cudzích záujmov zašla Zuzana Čaputová do okato prezentovanej krajnosti, najmä pri krkolomne rýchlom podpise vojenskej zmluvy s USA, ktorá by si skutočne bola zaslúžila posunúť na Ústavný súd, pretože voči nej boli vznesené seriózne právne výhrady ohľadom suverenity SR. Nad svojimi krokmi bolo treba štátnicky uvažovať, čo neurobila, takže je problémom ju označovať za prezidentku Slovenskej republiky, skôr vystupuje ako obhajkyňa cudzích záujmov – nie slovenských a nie európskych. Ak zašla do okatej krajnosti, ťažko sa môže čudovať vyhroteným postojom voči sebe, pretože tú ostrú polarizáciu spoločnosti vyvolala spolu s vládnou koalíciou ona.

Podieľala sa na zlikvidovaní demokratického priestoru pre slobodné a demokratické, slušné vyjadrovanie názorov.

Zuzana Čaputová zlikvidovala potenciál referenda ako jedného zo základných nástrojov demokracie a vyjadrenia vôle občanov, keď pohrdla názorom státisícov občanov podpísaných pod petíciu ohľadom predčasných volieb.

Väčšina slovenských občanov sa vyjadrila proti podpisu vojenskej zmluvy s USA. Proti sa postavili odbory, Generálna prokuratúra SR vyjadrila odborné právne stanovisko, podobne Jadrový dozor SR, Klub 500, najsilnejšie politické strany Hlas-SD, Smer-SD. Od Zuzany Čaputovej v tejto situácii sa slušilo počkať so svojím podpisom pod túto zmluvu, pretože išlo o nerešpektovanie názoru slovenských občanov a žiadalo sa predložiť Ústavnému súdu na posúdenie. Svojím radikálnym bleskovým podpisom zmluvy priam zapľuvala do tváre slovenských občanov, bolo to neslušné, vulgárne a nedemokratické gesto od nej, akoby slovenským občanom povedala „trhnite si nohou“.

Bolo zablokovaných viacero alternatívnych webových portálov, hlavne portál Hlavné správy, ktoré prinášali rozšírené spektrum informácií o dianí na Slovensku a vo svete a ona nepovedala ani slovko výhrady. Nešlo o súdne posúdenie ich činnosti, pretože zjavne neporušovali žiaden zákon, ale o arogantný pokus „zapchať Slovákom ústa“. Bolo to hrubé a urážlivé gesto voči Slovákom, akoby nedokázali posudzovať sami informácie.

Zuzana Čaputová sa vôbec nepozastavila nad deformáciou právneho systému a zneužívaním politickej moci na kriminalizáciu opozície a alternatívnych názorov. Zasiahla do vyšetrovania svojimi vyjadreniami, ak to vyhovovalo jej záujmom, naopak, mlčala v prípadoch ohýbania práva.

Zuzana Čaputová ako vrchná veliteľka ozbrojených síl SR sa prizerala tomu, ako Slovenskom roky týždeň čo týždeň prechádzali zbraňami naložené vojenské konvoje na ukrajinsko-ruskú hranicu, čím prispela k vzniku súčasného konfliktu.

V tomto smere sa viditeľne nespráva ako prezidentka SR, ale obhajkyňa amerických záujmov. Väčšina slovenských občanov si želá mier, dobré vzťahy s USA, ale aj s Ruskou federáciou. Protiruské postoje tejto pani nie sú v súlade s postojom väčšiny slovenských občanov, ktorá má nielen blízky jazykový a kultúrny vzťah k Rusom, ale hlavne si väčšina slovenských občanov uvedomuje, že efektívnosť a konkurencieschopnosť našej ekonomiky závisí na dobrých obchodných, hospodárskych a bezpečnostných vzťahoch s Ruskou federáciou, hlavne na lacných dodávkach energetických zdrojov (plynu, ropy, jadrového paliva, uhlia) a ďalších dodávok pre náš automobilový priemysel a poľnohospodárstvo.

Propagandistická a pokrytecká téza, že hodnoty nevymeníme za  lacné energie, je len chabým pokusom prekryť obhajobu amerických hospodárskych záujmov a je od prezidentky a poslancov pokrytectvom, pretože ich sa inflácia 15 % ale hoci aj 30 % nejako životne nedotkne, oni budú len o trochu menej bohatí. Ale čo to urobí s väčšinou slovenských občanov, nie je ťažké si predstaviť a táto pani by si mala uvedomiť, že potom už nebudú na Slovensku lietať len urážlivé slová, ale môže dôjsť k občianskym nepokojom sociálne pritlačených.

Preto je povinnosťou prezidentky SR ako zástupkyne záujmov slovenských občanov a nie USA hľadať cestu k dohode s Ruskou federáciou. Rusko na to, že konečne niekto v Európe namiesto posielania zbraní Ukrajine a predlžovania konfliktu povie, poďme si sadnúť a rokovať,  rozumne sa dohodnúť, viditeľne čaká.  Potrebuje dohodu, seriózne vzájomné bezpečnostné záruky, čo by bolo výhodné aj pre Slovensko. Nielen z bezpečnostného hľadiska, ale hlavne hospodárskeho, nakoľko hospodársky prepad a sociálne nepokoje sú pre nás väčšou hrozbou ako vojna.

Ale to by musela Zuzana Čaputová dozrieť z pozície miestnej aktivistky  do pozície štátničky.

P. S.: Jedna známa sa vyslovila, žeby mala Zuzana Čaputová ak už nie ako prezidentka používať úctu ako žena. Nezdá sa mi to férové.

To by totiž znamenalo, že ženy u nás nie sú rovnocenné s mužmi a potrebujú špeciálnu ochranu.

A v prezidentskom kresle ťažko môžeme robiť rozdiely v tom, či ide o ženu alebo muža. Ide o najvyššieho ústavného činiteľa krajiny, s obrovskou zodpovednosťou za krajinu a ak sa má nekompetentnosť niekoho v prezidentskom kresle obhajovať tým, že predsa ide o ženu a treba mať pochopenie pre jej nedostatky, znamenalo by to deformáciu politického systému krajiny.

Ak nejde zredukovať medvede, treba zredukovať tzv. ochranárov

07.08.2022

Nedá mi nevyjadriť sa k téme zredukovania počtu medveďov. Zrejme najlepším riešením bude povinný mesačný pobyt všetkých, ktorí sú proti redukcii počtu medveďov, hoci v Kremnických vrchoch a povinné prechádzky po lese. Značná časť ochranárov sú totiž mestskí ľudia, ktorí do tejto témy kecajú od PC. A do prírody poriadne nevkročia. Pre nich je to otázka [...]

USA kradnú nielen sýrsku ropu ale aj obilie

30.07.2022

Na pravidelnom týždennom brífingu 21. 7. hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Wenbin poukázal na nezákonnú okupáciu sýrskeho územia Spojenými štátmi americkými. Americká armáda okupuje stále dôležité oblasti ropných polí a pestovania poľnohospodárskych produktov, navyše kontroluje aj hlavné komunikácie v krajine. Čínsky diplomat to nazval [...]

Znižovanie závislosti na ruských energiách je ekonomický nezmysel

28.07.2022

Je neuveriteľné, na akej nízkej odbornej a intelektuálnej úrovni sú dnes západní/európski politici. Je predsa samozrejmé, že v globálnej civilizácii budú všetci závislí na všetkých, o tom je globálna špecializácia a globálna deľba práce. Ak nebudeme závislí na lacnom ruskom plyne, budeme závislí na drahom americkom. Nuž a za to hrozia aktérom tresty. Ak sa [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 67788x
Priemerná čítanosť článkov: 4237x

Autor blogu

Kategórie